7 روز ضمانت بازگشت وجه

مجموعه ماهان الکترونیک برای حفظ رضایت مشتریان خود سرویسی را در نظر گرفته که مشتری بتواند ظرف مدت 7 روز کاری کالای خریداری شده را مرجوع و یا تعویض کند، که طبق قوانین حاکم بر خرید اینترنتی شرایطی در نظر گرفته شده که در زیر به آن اشاره می‌شود :

1) مشتری می‌تواند به هر دلیلی ظرف مدت 7 روز کاری اقدام به انصراف از خریدخود نماید، اما این کار با چه شرایطی ممکن است؟

     - در صورتی مشتری می‌تواند از مرجوعی سلیقه‌ای استفاده کند که بیشتر از 7 روز از خرید وی نگذشته باشد.

     - اگر پلمپ جعبه باز شده باشد، امکان مرجوعی سلیقه‌ای وجود ندارد.

لطفا پس از دریافت کالا، با بررسی کامل جعبه و مشخصات فنی که بر روی جعبه نوشته شده است، از اصالت کالا و دریافت کالای خود به صورت صحیح اطمینان حاصل فرمایید.

 

2) در صورتی که کالا خریداری شده با کالای تحویل گرفته شده مغایرت داشته باشد، این مغایرت شامل چه مواردی می‌شود؟

- در صورتی که نوع کالا مغایرت داشته باشد ( به طور مثال کالای سفارش داده شده در سایت همان کالایی نباشد که عکس آن در سایت قرار داده شده است ) که این تفاوت ظرف مدت 24 ساعت کاری باید به ماهان الکترونیک اطلاع داده شود. در صورتی که این تفاوت از روی جعبه قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده به ماهان الکترونیک بازگردانده شود، در صورت باز شدن پلمپ یا استفاده از کالا امکان رسیدگی به درخواست مشتری وجود ندارد. مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت پس از دریافت کالا، به بررسی تفاوت پرداخته و در صورت تایید کارشناس، کالا برای مشتری تعویض خواهد شد و در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده خواهد شد.

     - در صورتی که جنس کالا مغایرت داشته باشد ( به طول مثال اگر در توضیحات محصول جنس فلزی معرفی شده اما جنس پلاستیکی برای شما ارسال شده باشد )

     - در صورتی که رنگ کالا مغایرت داشته باشد ( به طول مثال گوشی مشکی سفارش داده شده اما رنگ آبی برای شما ارسال شده باشد )

     - در صورتی که برند کالا مغایرت داشته باشد ( به طور مثال فلش سونی خریداری شده اما فلش HP برای شما ارسال شده باشد )

* نکته : در این صورت مشتری حتما ظرف 24 ساعت پس از تحویل کالا باید با کارشناسان فروش ماهان الکترونیک تماس حاصل کرده و مشکل کالای خود را مطرح کند.

 

3) چنانچه کالا کاملا درست ارسال شده باشد اما پس از باز شدن پلمپ و بسته بندی آن دارای عیوب فنی باشد
اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت کاری به ماهان الکترونیک اطلاع داده شود. این سرویس، اشکال‌های فنی و ظاهری که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‌شود. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط ماهان الکترونیک، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، کارشناسان خدمات پس از فروش ماهان الکترونیک نیاز به 48 تا 72 ساعت دارند تا کالا را تست کرده و نظر نهایی را اعلام کنند.

     - در صورتی که کالای خریداری شده دارای گارانتی باشد، خریدار موظف است کالا را برای شرکت گارانتی کننده ارسال نماید و شرکت ماهان الکترونیک هیچ مسئولیتی در ارتباط با عیوب فنی محصولات ندارد.

     - درصورتی که کالا خریداری شده فاقد گارانتی باشد شرکت ماهان الکترونیک هیچ مسئولیتی در ارتباط با عیوب فنی محصولات ندارد.

چرا مسئولیتی نداریم؟ چون دقیقا ما هم مثل شما محصولات را با پلمپ اصلی تحویل گرفته و به هیچ عنوان باز نمی‌کنیم. ولی ماهان الکترونیک در تمامی مراحل بازگردانی کالا به شرکت گارانتی کننده، شما را تنها نخواهد گذاشت و کافیست با پشتیبانی ماهان الکترونیک برای اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه معیوب گارانتی دار، تماس بگیرید. توجه فرمایید بازخورد شما برای ما بسیار مهم است و اگر شرکت گارانتی کننده محصول نتواند مشکل شما را بر طرف کند، ماهان الکترونیک پشتیبان شما خواهد بود.

 

4) مشتری موظف است بلافاصله حین دریافت کالا اقدام به بررسی آن نماید و در صورتی که کالای خریداری شده دارای عیوب ظاهری باشد از تحویل کالا اجتناب کند، اما در صورتی که مشتری کالا را تحویل گرفته باشد به منزله تایید صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و شرکت ادعای بعدی خریدار را در این زمینه نمی‌پذیرد

     - عیوب ظاهری شامل : شکستگی، ترک خوردگی، زدگی، خط و خش و ... می‌باشد.

     - آسیب یا ایراد فیزیکی باید حداکثر ظرف 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش ماهان الکترونیک از طریق تلفن، ایمیل و یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

     - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شده و از دور ریختن آن جدا خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ماهان الکترونیک بازگردانده شود.

     - برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

5) چنانچه کالای خریداری شده به دلیل عدم موجودی کالا قابل تحویل نباشد، شرکت موظف است وجه دریافتی را ظرف مدت 72 ساعت کاری به خریدار عودت نماید.

 

6) چنانچه در اثر حمل و نقل، آسیبی به کالای مورد نظر وارد شده باشد.

     - در صورتی که آسیب قبل از تحویل گرفتن بسته قابل مشاهده باشد مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن بسته خودداری نماید تا کالا برای بررسی و ارسال مجدد به ماهان الکترونیک مرجوع شود.

     - از آنجا که کالا بصورته حرفه‌ای در ماهان الکترونیک بسته‌بندی می‌شود و به موسسات حمل و نقل معتبر تحویل می‌شود، هرگونه آسیب در حمل و نقل به عهده موسسه حمل و نقل کننده می‌باشد و ماهان الکترونیک تنها در صورت تایید همان شرکت، خسارت را جبران می‌نماید. کالای آسیب دیده باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه همه‌ی متعلقات و لوازم جانبی به انضمام صورت جلسه شرکت حمل و نقل کننده به ماهان الکترونیک ارسال شود. تمامی مرسولات شما قبل از ارسال بیمه شده و در صورت وجود مشکل، شرکت ارسال کننده موظف است که خسارت شما را جبران نماید. ماهان الکترونیک در این راه شما را تنها نخواهد گذاشت و در صورت بروز هرگونه اختلافی، با پشتیبانان فروش ماهان الکترونیک تماس حاصل فرمایید.

     - مسئولین فنی ظرف مدت 72 ساعت از دریافت کالا به بررسی ایراد پرداخته و در صورت تایید کارشناس، کالا برای مشتری تعویض می‌گردد. در صورت عدم تایید کارشناسان کالا برای مشتری پس فرستاده می‌شود.

 

7) در صورت تاخیر بیش از یک هفته در ارسال و عدم امکان تامین کالا

با توجه به وضع بازار و نوسانات نرخ ارز، ممکن است در شرایط استثنایی، امکان تحویل کالا از شرکت های تامین کننده به ماهان الکترونیک وجود نداشته باشد. در صورت تاخیر بیش از 1 هفته در تامین کالا، ماهان الکترونیک وجه شما را به طور کامل عودت خواهد داد. 

 

برای عودت کالا حتما موارد زیر را در نظر بگیرید

 • حتما قبل از مرجوع کردن کالا با کارشناسان فروش ماهان الکترونیک صحبت کرده و موضوع را مطرح کنید
 • به هنگام بازگشت، حتما باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته بندی شده باشد
 • قبل از ارسال از محصول و بسته بندی آن از تمام جهات عکس بردرای کرده و برای کارشناسان ما ارسال کنید
 • از نوشتن توضیحات، آدرس و یا هر مطلب دیگری بر روی کارتن اصلی محصولات کاملا خودداری کنید

 

برای عودت کالا باید با چه شماره‌ای تماس بگیرم؟

     - با شماره های ثبت شده در صفحه ارتباط با ما تماس بگیرید.

 

روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه است؟

 • کارشناسان خدمات پس از فروش ماهان الکترونیک ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان ما تایید شود، مشکل کالا برطرف و یا کالا تعویض خواهد شد و حتی مشتری می‌تواند مدل دیگری را جایگزین کالای خود کند
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است
 • اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام رسیده باشد بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری ارسال خواهد شد و یا وجه کالای مرجوعی به حساب مشتری واریز خواهد شد.
 • در صورت انتخاب کالای دیگر، مابه‌التفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. قطعا برای کالای ارزان‌تر ماهان الکترونیک این مابه‌التفاوت را به حساب مشتری واریز خواهد کرد
 • از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

 

کالا را به چه آدرسی ارسال کنم؟

 - از نشانی ثبت شده در صفحه ارتباط با ما استفاده نمایید.

 

محاسبه هزینه ارسال

 • اگر ایراد فنی، فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری به تایید کارشناسان ماهان الکترونیک برسد، هزینه‌های ارسال به عهده مشتری خواهد بود.
 • در صورت انصراف از خرید یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

تبصره‌

     تبصره 1) مانیتور و لپتاپ که دارای پیکسل سوخته باشد، در صورتی که کمتر از 5 پیکسل باشد طبق پروتکل‌ها تمامی شرکت‌های گارانتی کننده و همچنین تمامی ‌کارخانه‌های سازنده شامل شرایط عودت کالا نمی‌باشد.

     تبصره 2) در صورت آسیب دیدگی ظاهری سوکت‌های مادربرد، هماهنگی و ارسال آن به گارانتی به عهده مشتری می‌باشد و شامل شرایط عودت کالا نمی‌باشد.

     تبصره 3) در صورتی که جعبه، کارتن و یا کارت گارانتی محصول خریداری شده مخدوش و یا مفقود شده باشد از پذیرش و عودت آن معذوریم.